За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Різне

Сергій Хрустовський: «Кожен свідомий українець робить свій внесок у перемогу»

№54—55 (11191—11192) // 14 июля 2022 г.
У Центрі надання адміністративних послуг для вимушених переселенців готові продуктові набори

Минулої неділі селище Авангард — «столиця» Авангардівської територіальної громади — відзначило 94-й день народження. Та й сама громада восени зустріне свій перший маленький ювілей — п’ять років із моменту створення. Безумовно, всі ці святкові дати «авангардівці» відзначили б, як вони вміють: яскраво, красиво, масштабно, весело.

На жаль, у наш дім прийшла війна. Не до урочистостей. Віроломний напад «північного сусіда» змусив інакше поглянути на те, чим ми жили раніше. Зокрема, про переваги реформи з децентралізації влади у мирний час загальновідомо. А як під час війни живеться громадам? З цього питання почалася наша розмова з головою Авангардівської територіальної громади Сергієм Хрустовським. І відразу уточнення — як громади співпрацюють з новим органом влади: з військовими адміністраціями?

— На час воєнного стану президент створив у областях та районах тимчасові спеціальні органи — військові адміністрації, — відповідає Сергій Хрустовський. — Мета їх створення зрозуміла: разом з військовим командуванням вони забезпечують впровадження заходів воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку. Держава формує військові адміністрації на основі обласних та районних державних адміністрацій. Система влади воєнного часу, яка сформувалася в Україні протягом чотирьох місяців війни, доволі успішно працює.

Місцева влада є такою ж конституційною конструкцією, як і державна. Вона є найбільш наближеною до громадян, і саме її результати роботи виборець бачить в першу чергу.

Місцеве самоврядування не лише не заважає військовим, а й власними силами протистоїть окупантам. Органи місцевого самоврядування всіх рівнів співпрацюють з військовим командуванням та військовими адміністраціями.

Зараз аж ніяк не на часі визначати, хто працює ефективніше, сьогодні потрібно налагоджувати зв’язки і спільним фронтом бити ворога. З Одеською обласною та районною військовими адміністраціями у громади налагоджено постійну комунікацію та співпрацю.

— Які головні висновки ви можете зробити, оцінюючи опір країни протягом більш ніж чотирьох місяців війни? Що найбільш вразило як в позитивному, так і в негативному плані?

— Понад чотири місяці українські захисники мужньо і самовіддано боронять країну, а весь український народ проявляє незламність у розв’язаній росією війні. Ворог прогнозував за кілька днів або за лічені тижні захопити всю Україну. Однак його плани не збулися.

Українські воїни демонструють всьому світу, що здатні бити агресора попри його перевагу в озброєнні та живій силі. І ми не відступимо, бо це наша земля, наша Батьківщина, тут живуть наші діти.

На превеликий жаль, за ці дні українцям довелось пережити криваві жахи, яких в Європі не було вже давно. І весь цивілізований світ зміг побачити, що таке росія, яка поставила собі за мету руйнування української державності.

Ми вистояли у війні з 2014 року. Переможемо і зараз.

3 червня лідери 27 країн — членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Ми вітаємо це історичне рішення Євросоюзу, яке фактично означає, що велика родина країн Європейського Союзу бачить Україну членом ЄС.

— Що є такого в українців, чому їх не можна підкорити? Чи є випадки у вашій громаді, про які будуть розповідати майбутнім поколінням (історії людей, героїчні вчинки)?

— Неоголошена, але від того не менш кривава війна щодня забирає життя наших співвітчизників. Боронячи рідну землю від російських загарбників, гинуть кращі сини та доньки України, яким би ще жити і жити.

На день вишиванки, що відзначався 19 травня, величезний прапор України мешканці пронесли по всьому Авангарду
На день вишиванки, що відзначався 19 травня, величезний прапор України мешканці пронесли по всьому Авангарду

27 травня під час виконання бойового завдання на Херсонщині обірвалося життя нашого відважного земляка Дениса Слабенка, який, коли розпочалася повномасштабна війна, одним із перших серед жителів нашої громади пішов захищати країну від агресора. Поховали бійця 4 червня на селищному кладовищі в Авангарді. Без батька залишилися двоє неповнолітніх дітей.

21 червня в смт Хлібодарське провели в останню путь нашого жителя і воїна Олексія Звонарьова. Олексій Леонідович став на захист нашої країни ще в 2014 році, приймав участь в АТО. Без вагань пішов захищати Україну, коли розпочалось повномасштабне вторгнення.

Кожен свідомий українець робить свій внесок у перемогу — хтось воює і захищає країну, хтось підтримує на плаву економіку, а хтось у лавах IT-армії доносить правду про війну усьому світу, і майже кожен, враховуючи свої можливості, допомагає армії фінансово та матеріально.

Одночасно українці стали нацією волонтерів, які допомагають воїнам та переселенцям, підтримуючи один одного. З перших днів повномасштабної війни до волонтерського руху долучилися і патріотично налаштовані жителі Авангардівської територіальної громади.

Серед небайдужих, які роблять усе можливе й неможливе для того, аби наблизити нашу перемогу, і родина Осипенків із Авангарда. У бесіді Світлана Осипенко зізнається, що спочатку декілька днів, як і більшість українців, перебувала в певному ступорі і намагалась зібратися з думками, адже сам факт того, що в твоїй країні розпочалася повномасштабна війна, лунають сирени, гине мирне населення від вибухів та звірств ворога, палають у вогні цілі міста і села, важко прийняти. Тим паче Світлана є багатодітною матір’ю, тож, безперечно, в першу чергу хвилювалася за діток. Але потім прийшло розуміння того, що потрібно щось робити, адже і в тилу можна наближати перемогу та допомагати нашим захисникам. Чоловік Світлани Олександр разом із синами та іншою молоддю із Авангарда взялися робити коктейлі Молотова, аби «гостинно» прийняти ворога, якщо доведеться.

Світлана є ініціатором благодійної акції «Код нації єднає світ для перемоги України», яка проводиться волонтерською організацією «Молодь Авангарда». Родина Осипенків ініціювала і ще одну акцію в громаді «КаВоїн». Сьогодні у кількох кав’ярнях та магазинах Авангардівської громади на наших захисників чекає запашна кава, якою вони можуть почастуватися безкоштовно. В цих закладах розміщені інформаційні листівки та скриньки для збору грошей. Хочеться додати, що з такими відважними захисниками та захисницями, як наші, й такими вольовими і незламними добровольцями не може бути ніяких сумнівів у нашій перемозі.

— У разі, якщо б вам у лютому 2021-го сказали, що за рік почнеться війна, якими тоді були б ваші дії?

— Звичайно ж, якби ми знали, що буде така збройна агресія, яка несе загрозу життю та здоров’ю мирних жителів, то в першу чергу особливу увагу було б зосереджено на формуванні фонду захисних споруд цивільного захисту, як сховищ, так і протирадіаційних укриттів. Власне, на сьогодні це одне з основних завдань, і у цьому напрямку у співпраці з ДСНС ведеться активна робота. Підвальні приміщення розчищаються від сміття, обстежуються та спільно з фахівцями будуть обладнані належним чином.

Серед важливих кроків, які були зроблені минулого року варто відзначити те, що після завершення процесу об’єднання на початку 2021 року ми почали налагоджувати співпрацю між селищною радою та військовими частинами, що дислокуються на території Авангардівської селищної ради. У лютому минулого року було прийнято програму підтримки військових частин, що мала за мету покращення їх матеріально-технічної бази, створення умов для задоволення, зокрема, першочергових побутових потреб. Було також розроблено плани проведення спільних заходів та національно-патріотичного виховання дітей і молоді громади.

З метою підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб, які переїхали на територію нашої громади, починаючи з 2014 року, наприкінці 2021 року було придбано у комунальну власність чотири квартири для надання їм в тимчасове користування. Купівля квартир була здійснена за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 року № 769.

Подяка від військових голові Авангардівської територіальної громади Сергію Хрустовському
Подяка від військових голові Авангардівської територіальної громади Сергію Хрустовському

На сьогодні у цих помешканнях проживають ВПО, зокрема сім’я, яка переїхала до нашої громади з м. Маріуполя після 24 лютого 2022 року.

— Чим живе сьогодні громада? З якими проблемами зіткнулась у першу чергу?

— Робота Авангардівської селищної ради в умовах воєнного стану суттєво змінилася. Ті завдання і функції, які були основними до війни, на сьогодні складають близько 45%. Всі структурні підрозділи сформовано в п’ять робочих груп за ключовими напрямками. Це робоча група з питань евакуації та тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб; робоча група з питань забезпечення отримання соціальних виплат внутрішньо переміщеними до громади, компенсацій, пов’язаних з їх розміщенням, допомог мобілізованим до Збройних Сил України та зарахованим до територіальної оборони особам; робоча група з питань волонтерства та гуманітарної допомоги; робоча група з питань життєзабезпечення стабільної роботи об’єктів соціальної сфери, критичної інфраструктури та житлового фонду населених пунктів, а також робоча група з питань військового обліку, бронювання та мобілізації військовозобов’язаних. Частина працівників селищної ради та комунальних закладів мобілізована, зокрема троє керівників.

Авангардівський ЦНАП адаптувався до роботи в умовах війни та продовжує займатися тим, що добре вміє: надавати якісні адміністративні послуги жителям громади, у тому числі і вимушеним переселенцям. Щодня ЦНАП Авангардівської селищної ради приймає 40–50 заяв від внутрішньо переміщених осіб. Кожне звернення опрацьовується, та надається допомога з різних питань.

В громаді сформовано продовольчий резерв, який постійно оновлюється та поповнюється. Налагоджено співпрацю з рядом громадських організацій та благодійних фондів.

Для підтримки жителів прийнято ряд програм та передбачено фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету. Лише протягом червня 2022 року на території громади забезпечено роздачу 1690 продуктових наборів для ВПО, а також 322 санітарно-гігієнічних наборів.

Одягом, взуттям та іншими речами ВПО забезпечуються щоденно, за наявності відповідної потреби. Зокрема, забезпечено сім’ї з дітьми дитячими ліжками, візочками, сім’ю пенсіонерів — матрасом та ін.

Підтримуємо і інші громади. Так, нещодавно для підтримки Немішаївської територіальної громади Бучанського району, яка постраждала від збройної агресії російської федерації, з метою відновлення інфраструктури громади, зокрема систем освітлення та каналізування в населених пунктах громади, Авангардівською селищною радою затверджено відповідну програму відновлення об’єктів критичної інфраструктури, профінансовано видатки обсягом 500 тис. грн., придбано матеріали та обладнання (світильники, каналізаційні люки, тощо), які передані згідно чинного законодавства до Немішаївської селищної ради, що сприятиме поверненню жителів до нормального життя.

Авангардівська територіальна громада продовжує розвиватися, втілювати у життя заплановані проєкти та налагоджувати співпрацю з іншими громадами, незважаючи на війну.

В травні з метою започаткування співробітництва між муніципалітетами для втілення спільних проєктів розвитку делегація від громади Авангарду відвідала німецьке містечко Бад-Верісгофен, земля Баварія. Мешканці Бад-Верісгофену, переймаючись ситуацією в Україні, ініціювали збір гуманітарної допомоги, яку передали для людей, постраждалих від російської агресії.

Також у травні було укладено тристоронню угоду про співпрацю між Авангардівською селищною радою, КНП «Авангардівська АЗПСМ» та приватним підприємством «Медичний центр «ІНТЕРНЕШЕНАЛ-МЕДІКАЛ». В рамках угоди передбачено надання КНП «Авангардівська АЗПСМ» гуманітарної допомоги: лікарських засобів, медичного інвентаря та апаратури. Окрім цього, у разі здійснення бойових дій на території громади сторони можуть організувати на базі ПП «Медичний центр «ІНТЕРНЕШЕНАЛ-МЕДІКАЛ» додаткові місця для першої медичної допомоги чи проведення операцій. А в перспективі, після відкриття медичного центру, буде організовано систему знижок для жителів Авангардівської громади на узгоджений перелік послуг.

Будівництво приватного медичного центру відбувається у селі Нова Долина за ініціативи президента благодійного фонду розвитку та допомоги «Міжнародні горизонти» доктора медичних наук, професора Аліреза Пахлеванзаде, який також є керівником Міжнародного освітньо-наукового університету, ПО «Одеська міжнародна академія», ГО «Всесвітній реабілітаційний центр», медичного центру «Студентська стоматологічна клініка», ПП «Амазон».

Масштаби проєкту дійсно вражають. У просторих сучасних кабінетах медичного центру, оснащених найсучаснішим обладнанням, вестимуть прийом професійні досвідчені лікарі вузького профілю, зокрема терапевт, хірург, невропатолог, кардіолог, педіатр, офтальмолог, стоматолог, акушер-гінеколог, алерголог та інші спеціалісти.

— Яким ви бачите перший ранок після війни?

— В той день, коли російська федерація оголосить про капітуляцію, я одягну вишиту мамою білу сорочку, зберу оргкомітет з працівників селищної ради і закладів культури та дам доручення організувати велике свято у всій громаді. І тоді у нас знову лунатиме дзвінкий та безтурботний дитячий сміх.

Підготував Олег Суслов



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
06/11/2024
Всі громади області та Одеська обласна рада схвалили рішення про підтримку Плану перемоги — стратегічного документа, який має на меті досягнення справедливого миру...
06/11/2024
Президент Володимир Зеленський не підпише закон № 9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів. Про це повідомив радник президента Дмитро Литвин...
06/11/2024
Пані Рот на власні очі побачила наслідки ворожих ударів по культурних та історичних об’єктах нашого обласного центру, зокрема пошкоджені Будинок вчених та Спасо-Преображенський собор...
06/11/2024
В Одесі відбувся шостий партійний Форум регіональних лідерів Одещини...
Все новости



Архив номеров
ноябрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.038