За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Право та податки

Легальна заробiтна плата — вибiр обiзнаних працiвникiв

№5 (10852) // 14 января 2020 г.

Сприяння легалiзацiї тiньової зайнятостi помiж населення є серед основних прiоритетiв дiяльностi Пенсiйного фонду України.

На жаль, i досi вiдносини мiж роботодавцями та найманими працiвниками найчастiше не вiдповiдають нормам дiючого законодавства. Зазвичай це стосується фiзичних осiб-пiдприємцiв, якi, приховуючи прибуток, отриманий вiд дiяльностi (реалiзацiї товарiв, робiт, послуг, тощо), виплачують найманим працiвникам кошти, якi частково не врахованi в бухгалтерських документах, або ж взагалi залучають найманих працiвникiв без офiцiйного оформлення трудових вiдносин.

Деякi роботодавцi, бажаючи скоротити витрати, оформлюють працiвникiв на половину або на чверть ставки та документально вiдображають заробiтну плату нижче встановленого законом мiнiмуму.

На цей час молодi працiвники не бачать проблем в отриманнi «тiньової» зарплати, тому що до кишенi надходять «чистi доходи». Але, даючи згоду працювати на таких умовах, люди позбавляють себе у майбутньому встановлених державою соцiальних гарантiй.

Тому хотiлося б звернутися до тих, хто має намiр працевлаштуватися або вже встиг це зробити, — вимагайте укладання трудового договору. I навiть коли вам надали трудовий договiр, ви маєте поцiкавитися, в якому розмiрi перераховують за вас єдиний соцiальний внесок. Адже, згiдно Закону України «Про збiр та облiк єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування», тiльки за умови офiцiйного нарахування заробiтної плати, сплати єдиного соцiального внеску працiвник вважається застрахованим. В iншому випадку ви втрачаєте оплату лiкарняного, виплати допомоги у разi нещасного випадку та допомоги з безробiття в разi втрати роботи, страхового стажу для пенсiї.

Важливiсть цього найбiльшою мiрою вiдчують на собi тi, чий час виходу на пенсiю вже наближається, але необхiдного страхового стажу для оформлення пенсiї, який у 2020 роцi становить 27 рокiв, не вистачає. I тому для набуття потрiбного стажу вони вимушенi працювати пiсля 60 рокiв.

Звертаємо вашу увагу — отримати iнформацiю про страховий стаж, нараховану заробiтну плату та сплаченi страховi внески можливо через особисте звернення до органiв Пенсiйного фонду або через особистий кабiнет на WEB-порталi Пенсiйного фонду України.



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
09/07/2025
З6 по 16 липня в штаб-квартирі ЮНЕСКО (Париж, Франція) Комітет всесвітньої спадщини проводить 47 сесію. Серед інших, розглядаються питання, присвячені нашому місту, зокрема звіт про стан збереження «Історичного центру Одеси»...
09/07/2025
На будинку Одеського академічного музично-драматичного українського театру імені В. Василька урочисто встановлена меморіальна дошка на честь Генріха Осташевського — Праведника народів світу...
09/07/2025
Аграрії наближаються до збору першого мільона тонн зерна нового врожаю, повідомляють у Мінагрополітики. І зазначають: лідер зі збору зернових та зернобобових — Одеська область...
09/07/2025
Американський мільярдер Ілон Маск подав документи на реєстрацію нової політичної партії...
Все новости



Архив номеров
июль 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029