За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Политика

Дмитро Танцюра: «Наші діти варті найкращого»

№85—86 (11325—11326) // 26 октября 2023 г.
Зустріч з батьками школярів — питань багато

З депутатом Одеської міської ради Дмитром Танцюрою ми зустрілися 1 вересня в одному з ліцеїв Київського району Одеси (точну назву навчального закладу не називаємо з метою безпеки) на урочистих заходах, присвячених початку нового навчального року. Другого навчального року в умовах війни… Проте ліцей заявив про готовність повернутися до звичної форми офлайн-занять. Діти знову сіли за парти, розпочалися звичні уроки.

Сталося це багато в чому через те, що ліцею вдалося до 1 вересня облаштувати сучасне укриття місткістю 550 осіб. Головною рушійною силою цього проєкту, його організатором та фундатором виступив депутат Одеської міської ради Дмитро Танцюра. Докладно про те, як будувалося укриття у ліцеї, розповідалося у матеріалі «Безпека школярів — на першому плані» (номер «Вечерней Одессы» за 7 вересня).

Ну а потім, через кілька тижнів після початку навчального року, голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що Одеська область увійшла до лідерів рейтингу України за кількістю відкритих шкіл у очному форматі. «У регіоні за парти цього року сіли учні 573 шкіл», — зазначив голова області.

Безумовно, у цьому результаті — у великій кількості шкіл, відкритих до 1 вересня, — незаперечний внесок Одеси. І Київського району міста — зокрема. На запитання: «Скільки навчальних закладів Київського району одержали укриття (бомбосховища) завдяки вашим турботам?» Дмитро Танцюра відповів лаконічно: «Третина закладів».

З учителями улюбленого ліцею. Дмитро Танцюра у центрі
З учителями улюбленого ліцею. Дмитро Танцюра у центрі

І можна лише уявити, який грандіозний обсяг роботи довелося виконати, щоб встигнути вчасно, до 1 вересня, побудувати сховища та здати їх в експлуатацію, виконавши всі дуже жорсткі вимоги до цих об’єктів цивільної оборони. Адже у депутата міської ради є ще чимало інших турбот та клопоту. Яке ж місце у роботі депутата Дмитра Танцюри займає турбота про школи та дошкільні заклади?

— Для мене заклади освіти завжди були у пріоритеті, — говорить Дмитро Танцюра. — Я розумію, що освіта має ключове значення у формуванні тих навичок, які можуть допомогти особистості. Саме тому важливо, щоб, навчаючись у школі, діти мали можливість розвинути творчі здібності, стати особистостями, які можуть робити власний вибір.

Новим викликом стала пандемія ковіда. «Яку допомогу районній сфері освіти ви надавали під час карантину?», — питаємо Дмитра Танцюру.

— Під час карантину ми зіткнулися з багатьма викликами: підготовка вчителів та учнів, захист їх прав, безпека, матеріально-технічне забезпечення та інше, — розповідає депутат Одеської міської ради. — Нашим завданням було налагодити всі процеси якнайшвидше.

Облаштування бомбосховища наближається до фінішу
Облаштування бомбосховища наближається до фінішу

При цьому країна вже кілька років жила, працювала, будувалася, розвивалася в умовах неоголошеної війни, яку в наш дім приніс північний сусід. Але повномасштабне вторгнення російських окупантів, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, повністю перевернуло наше життя. Війна стала страшним випробуванням, тому що увійшла до кожного будинку, у кожну родину. Українці були змушені пристосовуватися до нових умов у багатьох сферах життя. І система освіти не стала винятком. За словами Дмитра Танцюри, в цьому навчальному році найбільшим запитом було повернутися до офлайн-навчання. «Велике значення має, щоб діти мали змогу спілкуватися між собою, це підтримує їх психологічний стан», — впевнений депутат Одеської міської ради.

Підготовка шкіл міста, зокрема Київського району, до 1 вересня 2023 року почалася з виділення бюджетних коштів на створення укриттів (бомбосховищ).

Ну а далі все залежало від того, наскільки злагоджено, оперативно та організовано спрацюють усі, від кого залежала своєчасність здачі об’єкта в експлуатацію. Повертаючись до навчального закладу, де 1 вересня у присутності мера Геннадія Труханова було відкрито бомбосховище, яким, до речі, можуть користуватися мешканці довколишніх будинків, Дмитро Танцюра так сформулював формулу успіху: «Укриття було готове вже наприкінці серпня, це вдалося завдяки нашим спільним зусиллям, батьківському комітету, який здійснював контроль за процесом будівництва, та відповідальній праці будівельників, які старанно працювали у дві зміни».

І додає: «З початком повномасштабного вторгнення російського агресора на територію України питання безпеки вийшло на новий рівень». Тому продовжуються ремонтні роботи та облаштування укриттів (бомбосховищ) в школах і дитячих садочках Київського району Одеси, які входять в зону відповідальності депутата Одеської міської ради Дмитра Танцюры. Напередодні зими та ймовірних ракетних обстрілів заклади освіти забезпечені генераторами, більш того, в школах розмістилися «Пункти незламності».

— З яким настроєм ви зустрічали 1 вересня цього року? — цим питанням завершуємо наше невелике інтерв’ю.

— 1 вересня — це завжди особливий день, але зараз це були радість і страх водночас, — підсумовує свої враження депутат Одеської міської ради Дмитро Танцюра. — Війна зіпсувала наші плани, але ми не повинні забувати: наші діти варті найкращого! Тому я, як громадянин країни, вважав своїм обов’язком усіляко сприяти забезпеченню умов для підтримки мешканців міста. Дякую Збройним Силам України і всім, хто наближає нашу перемогу!

Олег СусловКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.054