За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Политика

Для людей з інвалідністю ОДУВС відкриває автошколу

№77—78 (11317—11318) // 28 сентября 2023 г.
На цьому автомобілі будуть проводити практичні заняття

Одеський державний університет внутрішніх справ долучився до флагманського проєкту МВС України «Автошколи для людей з інвалідністю», який реалізовує загальнодержавну ініціативу першої леді України Олени Зеленської в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні «Без бар’єрів». Даний проєкт спрямований на соціальну адаптацію до суспільного життя та рівні можливості для всіх, хто має інвалідність, прагне опанувати навички керування автомобілем і отримати посвідчення водія.

1 вересня цього року університет отримав безстроковий сертифікат про державну акредитацію з підготовки водіїв транспортних засобів категорії «В».

— Одним із страшних наслідків війни, яка, на жаль, триває, стало різке збільшення кількості громадян, які отримали каліцтва, — каже ректор ОДУВС Дмитро Швець. — Завдання суспільства — забезпечити цим людям відповідну якість життя: надати їм можливість продовжувати навчання, знайти цікаву роботу, створити умови для кар’єрного зростання. Зокрема, наш університет готовий надати фронтовикам, які мають інвалідність, можливість знайти себе у викладацькій роботі, вести практичні заняття з курсантами.

— Ну а керування автомобілем є однією з важливих складових якості життя людини, — продовжує Дмитро Швець. — Тому ми з величезним задоволенням та почуттям відповідальності долучилися до флагманського проєкту МВС України «Автошколи для людей з інвалідністю» в рамках загальнодержавної ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Партнерами проєкту виступили Одеське відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради, управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації, представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Одеської обласної військової адміністрації, Одеське міське товариство осіб з інвалідністю ГО «Всеукраїнська організація союз осіб з інвалідністю України», Одеський регіональний осередок ГО «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю України», ГО «Національна рада з охорони здоров’я та безпеки».

З навчальним класом автошколи знайомиться голова Одеського міського товариства осіб з інвалідністю ГО «Всеукраїнська організація союз осіб з інвалідністю України» Олег Прохоров
З навчальним класом автошколи знайомиться голова Одеського міського товариства осіб з інвалідністю ГО «Всеукраїнська організація союз осіб з інвалідністю України» Олег Прохоров

Як розповів ректор ОДУВС Дмитро Швець, в автошколі вже створені належні умови навчання. По-перше, є клас вивчення будови й експлуатації транспортних засобів, правил дорожнього руху та основ безпеки руху. Орендовано майданчик для навчання з початкового керування транспортними засобами. Незабаром такий майданчик з’явиться на території самого вузу, причому він буде обладнаний світлофорами, мати справжню дорожню розмітку. Ще одна обов’язкова умова для функціонування автошколи для людей з інвалідністю — інклюзивність будівлі та споруди, де буде проходити навчання.

— Також ми переобладнали п’ять транспортних засобів, один із них — для осіб із інвалідністю, вони сертифіковані, пройшли реєстрацію в сервісному центрі як учбові автомобілі, — продовжує Дмитро Швець. — Нарешті, в автошколі є висококваліфіковані фахівці, які будуть проводити заняття з Правил дорожнього руху, основ безпеки руху, будови та експлуатації транспортних засобів, заняття з надання першої медичної допомоги і практичні заняття по керуванню транспортними засобами.

Тривалість навчання — 10 тижнів. До початку занять обов’язково проходження медико-соціальної комісії з отриманням висновку щодо придатності до керування транспортним засобом. На теоретичну підготовку відводиться чотири тижні, після чого курсант складає іспити. Якщо вдало, то потім — практична підготовка. Теорія викладається в форматі офлайн або онлайн. Практичні заняття — звичайно, виключно офлайн, але передбачений гнучкий графік. Вартість — 6 тисяч гривень, без урахування пального. Як підкреслив ректор ОДУВС Дмитро Швець, низка благодійних організацій і фондів вже висловили бажання підтримати навчання фронтовиків в «Автошколі для людей з інвалідністю».

Практичний іспит складається в територіальному сервісному центрі МВС. І якщо оцінка позитивна, то результат — отримання посвідчення водія категорії «В».

Олег СТАНІСЛАВОВКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.026