За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Политика

Голова Одеської ОДА привітав представників місцевого самоврядування зі святом

№140 (11130) // 14 декабря 2021 г.
Голова Одеської ОДА привітав представників місцевого самоврядування зі святом

В Одеському академічному театрі музичної комедії ім. Водяного відбулись обласні урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування.

Вітаючи шановне зібрання з державним святом, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький відзначив, що місцеве самоврядування нового часу постало у продовження тисячолітньої традиції формування української громади, і саме громадський устрій завжди був притаманним для української історії та народу.

«Ще у 1892 році Михайло Грушевський так висловлював своє переконання щодо ролі громади та держави в історії: «…незбавляючи ціни держави як культурної і поступової форми, треба розуміти, що тільки тоді можемо встоювати за неї, коли вона дає змогу духовно-моральному, економічному і політичному розвитку громади». Сьогодні, продовжуючи традицію, ми з вами об’єднані у спільному прагненні зробити кожну територіальну громаду самодостатньою та дієвою», — сказав Сергій Гриневецький.

Голова Одеської ОДА зазначив, що представляти громади, знати їх проблеми та докладати зусиль для їх вирішення — не тільки почесна, а й, перш за все, відповідальна місія, особливо в умовах адміністративно-територіальної реформи та децентралізації. Бо сьогодні, на його думку, як ніколи, необхідно усвідомити, що країна поруч з економічними реформами потребує подальшого розвитку органів місцевого самоврядування.

«За такими змінами — майбутнє держави, самостійність, конкурентоспроможність та гідний рівень життя. Тому й надалі залишаються актуальними питання вдосконалення та розширення повноважень самоврядних органів, посилення їх здатності долучатися до участі в управлінні регіональними і державними справами», — говорить голова облдержадміністрації.

Сергій Гриневецький наголосив, що громади отримали як суттєві повноваження та фінансову незалежність, так і серйозну відповідальність. А тому конструктивна співпраця та взаємодія місцевої влади з центральною набуває ще більшої ваги.

«Вітчизняне місцеве самоврядування за тридцять років загартувалося найвищою пробою — і кризами, і надзвичайними ситуаціями, а головне виборами. Адже за цей час ми випробували на собі 23 загальнонаціональні виборчі кампанії, не рахуючи всіх проміжних, дострокових, повторних. І якщо за цей час і було щось стабільне, то це — стабільна зміна виборчої системи, часом буквально напередодні старту виборчого процесу», — сказав голова ОДА.

На думку Сергія Гриневецького, саме вибори продемонстрували, що авторитет та ефективність місцевого самоврядування визначають особистості, постаті, лідери.

У якості яскравого прикладу — високий, стабільний рейтинг і авторитет міських голів міст обласного значення Одеси, Южного, Ізмаїла, Подільська, Чорноморська, Біляївки, Балти. Загалом у самоврядній галузі Одещини сьогодні чимало саме таких авторитетних лідерів — як досвідчених, так і молодих за віком керівників», — відзначив голова облдержадміністрації.

Вітаючи з Днем місцевого самоврядування Сергій Гриневецький висловив своє переконання в тому, що які б політичні та економічні умови не склалися в країні, державний механізм повинен працювати, а влада повинна забезпечувати всі умови, щоб люди отримували зарплати, пенсії, мали хліб і до хліба. Бо, на думку голови ОДА, головне завдання місцевого самоврядування — відстоювати інтереси кожного мешканця нашого регіону, а громади мають почувати себе гідно та захищено.

«День місцевого самоврядування — це, без перебільшення, свято кожної людини, адже усі ми — повноправні члени громади і, відзначаючи цю дату, віддаємо шану усім мешканцям регіону, людям різних фахів», — сказав у своєму виступі голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
25/01/2023
Президент подписал законопроект № 8271, который предполагает усиление ответственности для военнослужащих...
25/01/2023
Одеські митці стали лауреатами Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі...
25/01/2023
Прогноз погоды в Одессе 27 января — 1 февраля
18/01/2023
В берлинском районе Лихтенберг в знак поддержки и солидарности с Украиной одна из площадей города названа «Odesaplatz», сообщает пресс-служба горсовета...
18/01/2023
Последняя массированная ракетная атака 14 января имела деструктивные последствия для энергосистемы и привела к серьезным повреждениям объектов генерации...
Все новостиАрхив номеров
январь 2023:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2023 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.028