За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Про дітей, для дітей

Запобігти «довгому рожевому зловживанню»

№39—40 (11487—11488) // 22 мая 2025 г.
Сцени з вистави

Як розмовляти зі школярами про шкідливість наркотиків? Засобами мистецтва в тому числі. Багато юних глядачів подивилися цими днями виставу «Вписка 2» від кіношколи «Не по-дитячому» на сцені Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька.

Рік тому тут показували першу «Вписку», яка закінчилася вельми трагічними подіями. Зараз бачимо продовження історії: вчителька Марія Олександрівна, яка втратила сина, знову стикається зі знайомим злом. Тепер наркотики проникають до класу завдяки одному з батьків її учнів…

Заслужений артист України Павло Чирва створює образ справжнісінького наркобарона, позбавленого найменшої совісті, здатного прикидатися порядним та надійним чоловіком.

Уособлення наркотику, інфернальний персонаж у виконанні режисера-постановника та педагога Сергія Анашкіна починає та закінчує дію. Автор і першої й другої п’єс, актриса Тетяна Саковська грає Марію Олександрівну, яка намагається оговтатися після важкої втрати і запобігти новим нещастям. Вчителька заохочує дітей писати твори, присвячені здоровому способу життя, оголошує батьківські збори, пояснює, вмовляє… Проте не помічає, де причаїлася небезпека.

Діти розігрують різні ситуації. Що, якщо принесені тобою до школи наркотичні цукерки спробує дівчинка, яка тобі подобається? Скільки може виявити мужності юна дівчина, щоб зізнатися перед усім класом, до чого її призвело «довге рожеве зловживання», тобто впевненість, що наркотики можна будь-якої миті покинути? Як протистояти спокусі піддатися облудним обіцянкам незабутніх вражень, за якими неодмінно прийдуть страждання?

Опікується згорьованою Марією Олександрівною Катя Сороки (Даша Іваницька), її однокласників грають Ангеліна Борисова, Максим Красюк, Мирослава Єргєєва, Дмитро Григорьєв, Софія Сухачова, Анастасія Чолак, Нікіта Козик та інші студійці. Діти дуже здібні, не плутаються у репліках та виходах на сцену, вправно танцюють (пластичне рішення вистави належить Денису Григоруку). Вистава вийшла дуже відвертою й чесною, а соціальний ефект від неї важко переоцінити.

Софія ЛЕВКОВИЧ. Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
09/07/2025
З6 по 16 липня в штаб-квартирі ЮНЕСКО (Париж, Франція) Комітет всесвітньої спадщини проводить 47 сесію. Серед інших, розглядаються питання, присвячені нашому місту, зокрема звіт про стан збереження «Історичного центру Одеси»...
09/07/2025
На будинку Одеського академічного музично-драматичного українського театру імені В. Василька урочисто встановлена меморіальна дошка на честь Генріха Осташевського — Праведника народів світу...
09/07/2025
Аграрії наближаються до збору першого мільона тонн зерна нового врожаю, повідомляють у Мінагрополітики. І зазначають: лідер зі збору зернових та зернобобових — Одеська область...
09/07/2025
Американський мільярдер Ілон Маск подав документи на реєстрацію нової політичної партії...
Все новости



Архив номеров
июль 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.036