|
Виставка під такою назвою працює в галереї ArtOdessа в Літньому театрі Міського саду. До сонячної системи Злати Гончарової належать твори живопису й графіки, до війни навколо мисткині оберталися й найвизначніші міські події, що їх супроводжував ефектний боді-арт. Незмінною залишається хоча б одна плямочка золотою фарбою, адже мисткиня має «золоте» ім’я, це стало своєрідним підписом. Злата навіть не просто окрема планета, це таке собі сонце.
Нещодавно проілюструвала книгу, розписує стіни, створює фрески, викладає. Ось і зараз, поки триває робота експозиції «Планети…», Злата запросила своїх студенток із Міжнародного гуманітарного університету (факультет дизайну) на майстер-клас натурних замальовок з використанням м’яких матеріалів: вугілля, сангіна, пастель, соус. Озброєні планшетами та тонованим папером, творчі дівчата заходилися малювати хлопця-модель на ім’я Сергій, який давно працює з їхньою викладачкою. Сергій стоїть, злегка відставивши одну ногу та спираючись на іншу (давні греки називали таку поставу «хіазіс»), у руці тримає яблуко. Пишне довге волосся робить його схожим на янгола, на що звертає увагу учениць мисткиня. Саме так і має бути вирішений образ моделі.
— Художник має не просто копіювати натуру, — напоумляє дівчат Злата Гончарова. — Художник із простої людини робить Бога, в даному випадку, звісно, янгола. Окрім лінії, ще є лінія-пляма, яку треба м’яко розтерти пальцем або будь-якою площиною. Перший етап — малюємо силует, далі додаємо світла й тону, завершує процес деталізація образу.
Починали роботу майбутні дизайнерки з замальовки пастеллю, сангіною або вуглем, а соус — дуже особливий матеріал, ним можна малювати, а можна додати води, взяти пензлика і допрацювати малюнок, як живопис. Доброго результату досягла кожна студентка, янголи на аркушах вийшли однаково гарними, але з індивідуальними рисами. Янголів багато не буває, а святі вони чи грішні та занепалі, вирішувати не нам, простим смертним. Хай краса втішає та рятує…
Марія Гудима. Фото Олега Владимирського