За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экономика и финансы

Час об’єднувати зусилля

№43—44 (11387—11388) // 30 мая 2024 г.
Час об’єднувати зусилля

Створено Південноукраїнський кластер відбудови та відновлення

Врамках підписаного Меморандуму між газетою «Вечерняя Одесса» та Агенцією регіонального розвитку Одеської області про співпрацю та партнерство продовжуємо знайомити з новинами провідних партнерів.

Так, у цій публікації хочемо розповісти про визначну подію у південному регіоні — створення за ініціативи Агенції регіонального розвитку Одеської області Південноукраїнського кластеру відбудови та відновлення (SOUTH UKRAINIAN CLUSTER FOR RECONSTRUCTION AND RECOVERY «SOUTH»), який об’єднав чотири південні області України: Одеську, Миколаївську, Херсонську та Кіровоградську.

Перші підписані меморандуми та партнерські зустрічі щодо створення потужного кластерного об’єднання у Південному регіоні відбулися ще навесні-влітку 2023 року.

Серед засновників Південноукраїнського кластеру відбудови та відновлення — відомі громадські об’єднання, такі, як: Агенція регіонального розвитку Одеської області, ГО «Агенція розвитку Південного регіону», ГО «Агенція антикризової підтримки», ГО «Спільнота молоді Одещини», ГО «Стратегія майбутнього», ГО «Асоціація «Інноваційний кластер «Регіональний інноваційний хаб», ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад».

Кластер — це спільнота громадських організацій. І зараз роль громадських організацій, як і громадянського суспільства в Україні, зростає з кожним днем. Про це зазначають представники ЄС, урядовці, органи державної влади, і це є показником розвитку демократичного суспільства. Засновникам кластеру було зрозуміло, що для втілення масштабних планів щодо відновлення та відбудови країни потрібне концентроване

об’єднання зусиль з метою спільної реалізації проєктів розвитку, підтримки підприємців та стартапів в регіоні, розвитку інновацій, які будуть драйвером при плануванні та впровадженні загальної Стратегії відновлення Південного регіону та сприятимуть економічній стійкості України.

Після майже року попередньої кропіткої юридичної роботи 29 січня 2024 року було офіційно зареєстровано Громадську спілку «Південноукраїнського кластеру відбудови та відновлення». Ця подія стала початком ефективної співпраці та багатовекторної взаємодії членів кластеру для відбудови та відродження Південного регіону, втілення інноваційних інвестиційних проєктів розвитку. Сьогодні Південноукраїнський кластер відбудови та відновлення став важливим та своєчасним інноваційним проєктом, спрямованим на відновлення та розвиток регіонів, які особливо постраждали внаслідок війни.

На міжнародному, національному та регіональному рівнях створення таких інноваційних кластерів, як «SOUTH», сприяє конкурентоспроможному росту економіки та, як наслідок, підвищенню якості життя громадян. Створений регіональний кластер вже сьогодні розвиває ключові галузі економіки, залучає інвестиції та сприяє сталому розвитку, він відкритий для вступу нових членів і спільної розробки та реалізації проєктів відбудови та відновлення півдня України.

За статутом новоствореного кластеру основними цілями та завданнями визначені:

— створення інноваційних продуктів та послуг;

— залучення інвестицій для підтримки стартапів та розвитку підприємств;

— розвиток інфраструктури для інноваційного бізнесу;

— співпраця з освітніми закладами для створення інноваційних освітніх програм;

— розширення міжнародних зв’язків та співпраця з іншими інноваційними кластерами тощо.

Важливим напрямом діяльності є співпраця у сфері планування відновлення, просторового розвитку, утилізації відходів пошкодженої та знищеної інфраструктури, розробки енергоефективних та інклюзивних інфраструктурних рішень за принципом «build back better» («краще ніж було») та безпосередньо при будівництві.

Всі учасники Південноукраїнського кластеру відбудови та відновлення готові забезпечити та підтримати плідну співпрацю між громадськими організаціями, бізнесом та владою, спрямовану на розвиток інновацій та посилення підприємницького середовища в регіоні. В процесі діяльності команда кластеру протягом 2024 року нарощувала темпи діяльності, залучила нових членів до реалізації проєктів відновлення та відбудови країни, а також продовжує формувати потужну команду експертів, залучати заклади освіти, бізнес та владу.

Об’єднання спільних можливостей та проєктів створює потужний синергетичний ефект, що сприяє значному розвитку регіону. Південноукраїнський кластер відбудови та відновлення завдяки кластерній взаємодії та співпраці всіх членів демонструє, як партнери можуть об’єднувати зусилля для досягнення спільної мети.

Кластерна взаємодія включає тісну співпрацю не лише між членами кластеру, а й направлена на залучення представників громадського сектору, органів місцевого самоврядування та державної влади. Міжмуніципальне та міжрегіональне співробітництво є одним з пріоритетів в державній регіональній політиці. Така синергія забезпечує ефективну реалізацію інноваційних проєктів, сприяючи економічному зростанню та соціальному розвитку.

Розширення міжнародних зв’язків, залучення міжнародних партнерів для спільних проєктів та інвестицій, а також поглиблення співпраці з іншими іноземними інноваційними кластерами є однією з стратегічних цілей «SOUTH».

Тільки об’єднавши зусилля, можна забезпечити відновлення країни, інноваційний розвиток та динамічні зміни в регіоні. Спільна робота всіх учасників: громадського сектору, місцевих органів самоврядування та державної влади — має стати запорукою створення конкурентоспроможних інноваційних продуктів, залучення інвестицій та сталого економічного розвитку.

Сергій КОНОНЕНКО. Кандидат юридичних наук, директор Агенції регіонального розвитку Одеської області. В’ячеслав КЛОЧАН. Доктор економічних наук, професор, Голова правління ГО «Агенція розвитку Південного регіону»Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
10/07/2024
Проведено випробування багатосекційного вагона «Татра» на маршруті №1к — від вулиці Паустовського до Пересипського моста. Як зазначив одеський міський голова Геннадій Труханов, наразі місто має два вагони «Татра», які придбані за кредитною програмою з Європейським інвестбанком. До кінця липня планується отримання ще 6 таких трамваїв...
10/07/2024
Во вторник в Вашингтоне стартовал юбилейный саммит НАТО, который завершится сегодня, 11 июля. Повестка дня включает много вопросов, которые касаются Украины...
10/07/2024
Одеський археологічний музей відкрив двері вперше з початку повномасштабного вторгнення...
10/07/2024
Прогноз погоды в Одессе 12—17 июля
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029