|
Влітку хочеться відпочити від шкільних занять, але не всі школи однакові! З великим успіхом відбулися перші заняття школи вихідного дня «Чорноморська мозаїка» в творчому просторі «Діалоги» (Соборна площа, 2). Школа орієнтована на дітей з 10 до 14 років.
Перша лекція з відеозануренням була присвячена дивним мешканцям Чорного моря. На лекції дітлахи дізналися, чи мешкають в нашому морі акули, як розмножуються медузи, кого з морських мешканців можна назвати «майстрами камуфляжу», яка риба вміє співати тощо. Використані матері-али Олександра Куракіна (Інститут морської біології) дозволили зробити учбовий процес якомога більше наочним. Дітям дуже подобається гра, в ході якої треба вдавати з себе морську істоту, а всі інші мають вгадати, хто ти: рак-відлюдник, камбала чи то коник.
Школа організована за підтримки проєкту ЄС-ПРООН «Європейський Союз задля посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS), заняття веде запрошений лектор, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. В подальшому дітей також навчатимуть біологи, океанографи, підводні археологи, винахідники тощо.
— Добра новина: в Чорному морі нема істот, які полюють на людину, — каже пан Євген. — Треба бути обережними, аби не наступити на ската-хвостокола у піску, але сам він за вами не ганятиметься…
— Неймовірна атмосфера знань та поваги один до одного, — зазначила після лекції хазяйка «Діалогів» Олена Велика. — Я дуже пишаюсь кожним учасником, рівнем знань, готовністю спілкуватися та ставити питання. Попереду ще багато цікавої інформації. Сподіваюся, до нас ще приєднаються нові учасники, і ми будемо крутою та освітньою командою відносно Чорного моря.
В межах школи заплановано вісім інтерактивних лекцій та майстер-класів. Надалі будуть розглянуті теми чорноморських молюсків, переробки морського сміття, бактерій та водоростей, китовидних, підводної археології, актуального розмінування морських глибин. Буде й показ морської моди.
Наприкінці навчання заплановано гала-захід до Дня Чорного моря (31 жовтня 2025 року).
Галина МАР’ЇНА. Фото Олени КУТІНОВОЇ