За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экоклуб

Сморід? зачиняйте вікна

№61—62 (11405—11406) // 01 августа 2024 г.

Здається, тільки на таку пораду спромоглися за кілька тижнів влада, вчені, безліч одеських екологічних інстанцій.

Неприємний запах у повітрі, зазвичай у нічний час, відчувають містяни житлових масивів Таірова, Черьомушки, жаліється молдованка. спроби отримати кваліфіковане пояснення поки що безуспішні. ось інформація офіційного сайту міста Одеси на початку тижня:

«Про стан атмосферного повітря в регіоні.

Мешканці деяких районів Одещини можуть відчувати неприємний запах у повітрі. З метою оперативного реагування 27 липня 2024 року фахівцями Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України було здійснено відбір проб атмосферного повітря у трьох визначених точках. Також проведений відбір проб поверхневих водоймищ.

Наразі дослідження тривають. Якщо ви відчуваєте неприємний запах, спеціалісти рекомендують закрити вікна і двері, утриматись від перебування на відкритому повітрі.

Ситуація залишається на контролі».

Погодьтеся, це не відповідь, а наміри. Згаданий центр повідомив, що зроблені проби на такі показники, як діоксид сірки, діоксид азоту, окис вуглецю, сірководень, пил, сажа, аміак, але перевищення гранично допустимих концентрацій не виявлено. Інша компетентна структура — науково-експертний центр моніторингу навколишнього середовища Одеського державного екологічного університету (вишу, приєднаного до Одеського національного університету ім. Мечникова) — в результаті своїх досліджень повітря виявила незначне перевищення оксиду азоту.

Коли немає кваліфікованих відповідей, починаються припущення: сморід іде від риби, загиблої у Хаджибейському лимані з причини задухи; винуватець — могильник дусту в Алтестово, який, до речі, прибрали ще в минулому році; аномальна спека призводить до появи неприємного запаху і таке інше.

Взагалі-то саме час департаменту екології та розвитку рекреаційних зон міськради вийти на брифінг, не завадило б послухати спеціалістів підпорядкованого КП «Муніципальний центр екологічної безпеки», одна із функцій якого «контроль за станом атомосферного повітря на території міста Одеси». Нагадаємо також, що у своєму розпорядженні місто має пересувну муніципальну екологічну лабораторію, робота якої фінансується з міського бюджету. Виїхати туди, де, вибачте, смердить, — її пряме призначення.

Дора ДУКОВА



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
04/09/2024
На 6 вересня скликано пленарне засідання 23-ї сесії облради, з цього приводу видано розпорядження Григорія Диденка...
04/09/2024
За 10 років на Алеї зірок Одеси відкрито вже 48 зірок на честь видатних митців нашого міста. У День міста Алея зірок поповнилася ще чотирма новими іменами видатних одеситів...
04/09/2024
Кабінет Міністрів запустив експериментальний проєкт Єдиної платформи ЖКП для впорядкування житлово-комунальних послуг...
04/09/2024
У Полтавському військовому інституті зв’язку не відбувалося шикування під час російського ракетного удару 3 вересня. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в етері національного телемаратону...
Все новости



Архив номеров
сентябрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.049