|
Кабмін офіційно об’єднав і ліквідував низку міністерств.
Так, Міністерство соціальної політики отримає нову назву — Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України. Міністерство економіки змінює назву на Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України. Уряд ліквідує Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Усі його функції переходять до Міністерства оборони, яке тепер відповідає не лише за оборону, а й за військово-промислову політику, авіацію і космос.
Рада національної безпеки й оборони запровадила мораторій на перевірки бізнесу державними органами. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Голова держави зауважив, що мораторій не стосується сфери підакцизних товарів — алкогольних, тютюнових. За словами президента, є чіткий перелік законодавчих змін, конкретних заходів на рівні уряду, щоб протягом дії мораторію реально змінити умови для бізнесу і поставити під реальний контроль діяльність кожного елемента державних структур.
Генеральний прокурор Руслан Кравченко, голова СБУ Василь Малюк та директор ДБР Олексій Сухачов провели зустріч із представниками країн G7.
За словами Генпрокурора, партнери отримали «вичерпні відповіді» як щодо загальної роботи правоохоронної системи, так і щодо «спецоперації з нейтралізації російського впливу на НАБУ», яку провела СБУ. Нагадаємо, Служба безпеки України спільно з Офісом генпрокурора провела обшуки у низки детективів НАБУ. Крім того, 22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, яким на період воєнного стану розширила повноваження Генерального прокурора. Він отримав право фактично контролювати роботу САП, надавати письмові вказівки НАБУ, вилучати справи та передавати їх іншим органам. В той же день законопроєкт підписали голова парламенту і президент.
Відбулася 29-та зустріч Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн», яка об’єднала 52 країни та організації.
Зустріч очолили міністр оборони Британії Джон Гілі та міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Головна увага учасників була зосереджена на посиленні обороноздатності ЗСУ, постачанні ППО, дронів, артилерії та фінансуванні українського ВПК. Зокрема, США ініціюють новий механізм спільно з НАТО, що дозволить європейським країнам закуповувати американське озброєння для України.
На авіабазі Лейкенгіт у графстві Саффолк знову розміщено американську ядерну зброю — вперше за понад 15 років. Цього тижня туди були доставлені модернізовані термоядерні бомби вільного падіння B61-12.
Американська ядерна зброя вже перебувала на цій британській базі в часи холодної війни, однак останнє офіційне виведення відбулося у 2008 році на тлі процесів роззброєння в Європі. Її повернення сигналізує про зміну ядерної політики НАТО, зокрема на тлі загострення відносин із Росією й зростання потреби в стримуванні.
Сполучені Штати офіційно оголосили про вихід з Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).
«ЮНЕСКО працює над просуванням соціальних і культурних питань, які викликають розкол, і приділяє надмірну увагу цілям сталого розвитку ООН — глобалістській, ідеологічній програмі міжнародного розвитку, яка суперечить нашій зовнішній політиці», — заявив держсекретар США Марко Рубіо. Згідно зі Статутом ЮНЕСКО, США вийдуть з її складу 31 грудня 2026 року. Нагадаємо, що США вже виходили з ЮНЕСКО під час першого президентського терміну Дональда Трампа.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що його країна готує документи для звернення до міжнародних судових інстанцій проти Росії у зв’язку з катастрофою літака авіакомпанії «Азербайджанські авіалінії» біля Актау.
За словами Алієва, обставини інциденту «ясні, як божий день», однак уже сім місяців Азербайджан не отримує жодної змістовної відповіді від російської сторони. Нагадаємо, що 25 грудня 2024 року літак Embraer авіакомпанії «Азербайджанські авіалінії», що прямував із Баку до Грозного, впав недалеко від Актау у Казахстані. Загинули 38 людей. Тоді президент Азербайджану Ільхам Алієв заявляв, що літак був обстріляний із землі.