За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Новости

У країні та світі

20 ноября 2024 г.

Найбільший держбюджет в історії незалежної України

Верховна Рада 19 листопада ухвалила проєкт державного бюджету на 2025 рік. Головний фінансовий документ країни підтримали 257 народних депутатів, 35 проголосували проти, 12 утримались, а 21 не голосував.

Це найбільший державний бюджет в історії незалежної України за рівнем своїх видатків — 3,94 трильйона гривень, з яких 3,6 трильйона є видатками загального фонду бюджету. Решта — це спеціальний фонд. Доходи бюджету заплановані на рівні 2,3 трильйона гривень (загальний фонд — 2,05 трильйона) — це без грантів та міжнародної допомоги, але з урахуванням цьогорічного підвищення податків, яке має принести 141 мільярд гривень у 2025-му. Закон про податкові нововведення ще чекає на підпис Володимира Зеленського. Підписання цього закону очікує Міжнародний валютний фонд у межах програми співпраці. Дефіцит державного бюджету становитиме 1,64 трильйона гривень, тобто 19,4% ВВП. Потреба в міжнародному фінансуванні становить 38,4 мільярда доларів.

Протипіхотні міни дозволені

Президент США Джо Байден схвалив передання Україні протипіхотних мін на тлі стурбованості від швидкого просування російських військ на сході країни.

Адміністрація Байдена прагне уповільнити наступ росії, тому передання мін там вважають корисним кроком для цього. Тип протипіхотної міни є «нестійким», це означає, що міни самознищуються або втрачають заряд батареї, стаючи неактивними. Це зменшує небезпеку для цивільного населення. У США наголошують, що українці взяли на себе зобов’язання не встановлювати такі міни у густонаселених районах, і їхнє використання буде обмежене територією України — здебільшого сходом.

Закон про відстрочку

Верховна Рада ухвалила закон щодо уточнення підстави для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації особам, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях.

Очікується, що ухвалення законопроєкту забезпечить гарантування права на отримання відстрочки від призову під час мобілізації жінкам та чоловікам, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти.

Зеленський підписав закон про зміни в роботі МСЕК

Документ передбачає можливість огляду вдома, присутність адвоката та оскарження рішень МСЕК.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Про клімат і бідність, а не про війну

На саміті G20 у Бразилії більше уваги приділили саме таким темам.

Саміт «Великої двадцятки» для України завершився нічим. Як і минулого року, країни лише один раз згадали про війну на Європейському континенті, а про те, хто в ній є агресором і зовсім вирішили замовчати. Країни все ж таки прийняли спільну заяву, в якій закликали до «всеосяжного, справедливого та міцного миру» в Україні. Однак на 22 сторінках документа Україна згадується лише один раз, а Росія — жодного разу. Країни G20 засудили агресію з метою захоплення територій, проте не стали говорити, хто її причина.

Коли інавгурація Трампа?

Хоча вибори у США відбулися ще 5 листопада, підрахунок голосів у багатьох штатах ще не завершено, результати остаточно мають бути встановлені до 17 грудня, коли у кожному зі штатів відбудуться збори «виборників», які віддадуть свої голоси безпосередньо за кандидатів у президенти і віце-президенти.

6 січня 2025 року члени Конгресу США зберуться для підрахунку голосів виборників — це і буде остаточним формальним кроком з затвердження переможця виборів. 20 січня 2025 року новообрані президент Дональд Трамп та віце-президент Джей Ді Венс приймуть присягу та вступлять у свої повноваження. Церемонія інавгурації відбувається в будівлі Капітолію США у Вашингтоні, округ Колумбія.

В Грузії знову говорять вулиці

Опозиція у столиці Грузії знову зібралася на протести проти визнання результатів парламентських виборів. Демонстранти пройшли від вулиці Мелікішвілі у бік Тбіліського державного університету (ТДУ).

У ніч на 19 листопада силовики в цьому місці знесли наметове містечко і заарештували 16 людей. На цей раз поліція демонстрантам не заважала. «Ми не зробимо жодного кроку назад. Ми оголосили рух опору, і цей рух йтиме тільки вперед. Знову організуємося тут, розіб’ємо табір», — повідомила одна з лідерів протестів Елене Хоштарія.


Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Свежий номер
30/04/2025
Що зміниться у житті з 1 травня — інформуємо, про що дізналися з офіційних джерел. Отже, почнемо з пенсій, і мова йтиме про вікові надбавки. У травні пенсії збільшаться у тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Є умова: пенсія не має бути вищою за 10 340,35 грн. Якщо говорити про розміри надбавок, то вони такі: до 300 грн. надбавки отримають ті, кому виповнилося 70, до 456 грн. — кому 75, до 570 грн. — кому 80 років і більше. Є запитання про виплати пенсіонерам від Всесвітньої продовольчої програми ООН, яка продовжена до кінця травня. Інфрмуємо — програма Одеську область не охоплює, тому сподіватися на виплати не варто...
30/04/2025
У міністерстві охорони здоров’я України представили результати аналізу щодо проведення комп’ютерної томографії в закладах охорони здоров’я, які надають послуги в межах Програми медичних гарантій. Аналіз здійснила Національна служба здоров’я України на виконання окремого доручення міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка...
30/04/2025
Попри воєнний стан в Україні весняна посівна набирає обертів, — інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради...
30/04/2025
Протягом місяця ми з номера в номер нагадували вам про цікавий захід, запланований на 27 квітня, — «MIRA. Мистецтво жити. Мистецтво подорожувати» — та наголошували, що в місті чекають на гостей із Волині. Ось нарешті очікуване знайомство з цією цікавою місцевістю, чарівним краєм в Україні, якому і був присвячений бренд-захід, відбулося. У сквері Пале-Рояль, в Duke Conference & Banquet Hall одесити розповідали про Одесу — Володимир Островський, Андрій Осіпов, Фелікс Кохрихт. А гості з Луцька і Рівного — про славну історію і сьогодення своїх міст...
30/04/2025
В Україні запроваджують національний каталог та реферування цін на ліки. Кабінет Міністрів України нещодавно прийняв Постанову, якою затверджено три порядки щодо: реферування цін на лікарські засоби; декларування цін на лікарські засоби в Національному каталозі цін; створення та управління Національним каталогом цін. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України...
Все статьи номера



Архив номеров
май 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.114