|
Про це повідомив на колегії Одеської облдержадміністрації начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Домікан.
«Загальна площа лісового фонду області — 223 тисячі гектарів, в тому числі підприємств лісового господарства 140,3 тисячі га. Лісистість області становить 6,2%. Науково обґрунтована лісистість — 9%. Щоб її досягти, потрібно створити майже 100 тисяч гектарів нових лісів. Лісовідновлення, створення нових лісів, догляд, охорона та захист лісів в Одеській області є основним стратегічним завданням діяльності лісогосподарських підприємств», — зазначив Володимир Домікан.
За його словами, діяльність державних лісогосподарських підприємств Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства спрямована на створення умов для розширеного відтворення і підвищення продуктивності лісових насаджень, збільшення їх ролі в створенні розвинутого та ефективного агропромислового комплексу. А також на посилення їх корисних, природних властивостей, охорону і захист лісів, забезпечення раціонального використання лісових ресурсів, в тому числі, шляхом всебічного розвитку рекреаційних можливостей.
«Ліси в Одеській області відносяться до категорій природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення та рекреаційно-оздоровчих лісів, які за своїм призначенням і місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні та інші функції. Експлуатаційні ліси для задоволення господарських потреб у деревині у області відсутні», — додав начальник Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Домікан.
В рамках реалізації екологічної ініціативи «Масштабне залісення України» головою Одеської обласної державної адміністрації на виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» видане відповідне розпорядження 24.11.2021 року №1192/од-2021, яким передбачені заходи щодо виконання зазначеної екологічної ініціативи Президента України.
«Розпорядження видане з метою виявлення самозалісених і деградованих земель державної та комунальної власності, які придатні для створення лісів, обстеження та аналізу виявлених ділянок з подальшим проведенням на них робіт по лісорозведенню — або щляхом передачі цих земель в постійне користування державним підприємствам лісового господарства, або шляхом виконання робіт зі створення лісів держлісгоспами на договірних умовах з територіальними громадами», — поінформував учасників засідання колегії Володимир Домікан.
На Одещині висадять майже 44 тисячі дерев і створять ліси на площі понад 9 тисяч гектарів, це, за словами Володимира Домікана, дозволить збільшити лісистість області, зменшити вітрову та водну ерозію грунтів, покращити їх родючість; збільшити врожайність сільськогосподарських культур; захистити басейни малих та середніх річок і цим дати поштовх їх відновленню; захистити береги водойм; покращити екологічну ситуацію в області.
«Ліси Одещини являють собою не стільки джерело деревної сировини, скільки могутній фактор стабілізації природного навколишнього середовища, надійну складову єдиної екологічної системи України», — додав начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Домікан.