За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Тема дня

Державне свято, яке країна другий рік святкує в умовах війни

№51—52 (11291—11292) // 29 июня 2023 г.
Державне свято, яке країна другий рік святкує в умовах війни

28 червня — День Конституції України

Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, нагадує «Укрінформ».

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Від початку ухвалення Основний Закон України змінювався кілька разів. При цьому в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу Верховної Ради. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена.

«Нашій Конституції сьогодні виповнюється 27 років. Записані у ній в 1996 році слова перестали бути історією — вони стали для українців по-справжньому життєвими і нагальними: слова про право на життя і свободу, честь і гідність, про ціну нашої землі», — зазначив Президент України Володимир Зеленський. Він зауважив, що нікому в Україні вже не треба пояснювати значення слова «суверенна».

«Жоден українець більше ніколи не сприйматиме закарбовані в ній права та свободи як щось дане нам зверху. Вони сьогодні виборюються у важкій боротьбі самопожертвою та життями. Наша Україна. Суверенна. Незалежна. Демократична. Правова. Була, є і буде», — наголосив президент.

Як зазначив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Конституція закладає насамперед ціннісний фундамент українського народу: «Суверенна! Незалежна! Демократична, соціальна й правова держава! Саме такою є Україна, і саме про це говорить стаття перша нашої Конституції. Це справжній суспільний договір, у якому відображено, що ми, як народ, вважаємо правильним, а що неприйнятним. Як ми хочемо жити й що категорично не сприймаємо. Як ми бачимо своє майбутнє та як готові його захищати».

«Сьогодні Україна боронить від ворога ключові постулати своєї Конституції», — заявив Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний. За його словами, «щохвилини Збройні Сили протистоять російським окупантам, захищають суверенітет, територіальну цілісність та недоторканість нашої Батьківщини». Як підкреслив головнокомандувач, весь український народ демонструє непохитну вірність та міць у важкій боротьбі за свої конституційні права та свободи. «Правда на нашому боці», — наголосив Залужний.

Сторінки «Українського фотощоденника»

28 червня у культурному центрі UNION (вул. Троїцька, 43) відбулося відкриття міжнародного проєкту «Український фотощоденник». Про це повідомила прес-служба міськради.

Проєкт створений для того, аби задокументувати та показати людству жахливі наслідки війни в Україні, та як саме вона змінила життя її громадян, де б вони не мешкали.

Виставка робіт «Українського фотощоденника» приурочена до Дня Конституції України, адже Конституція України гарантує кожному громадянину право на свободу, яку українці щодня відчайдушно виборюють. Експозиція складається з трьох частин: «Війна очима фотожурналістів», «Аматорська фотографія», «Дитячі репортажі», та містить 50 робіт з різних куточків країни: Бахмута, Херсона, Києва, Харкова, Одеси та ін.

До експозиції увійшли також малюнки талановитих учнів мистецьких шкіл нашого міста на тему війни. У роботах юних художників — дитячий погляд на трагічні події повномасштабного вторгнення.

У день відкриття виставки відбувся фотопоказ «Війна.

До/після». Учасники заходу змогли побачити на знімках, яким було життя до 24 лютого 2022 року та яким стало після цієї дати.

Благодійні пожертвування з виставки спрямують на допомогу притулку для тварин «Шанс» у Херсоні.

Захід відбувається за підтримки департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради.

Виставка триватиме до 12 липня.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
15/05/2024
Мер Одеси передав військовим евакуатори, придбані за бюджетні кошти на виконання заявки наших захисників...
15/05/2024
Электроэнергия, скорее всего, подорожает. Причина в том, что из-за постоянных обстрелов агрессором потерян огромный объем генерирующих мощностей, порядка восьми гигаватт...
15/05/2024
Прогноз погоды в Одессе 17—22 мая
08/05/2024
4 мая вступил в силу закон, предусматривающий отмену понятия «ограниченно годный». Граждане, имеющие такой статус, должны повторно пройти военно-врачебную комиссию до 4 февраля 2025 года...
Все новостиАрхив номеров
май 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.042