За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Право и налоги

Як отримати безоплатну правову допомогу?

№12—13 (10859—10860) // 30 января 2020 г.

В Українi вже сiм рокiв iснує система надання безоплатної правової допомоги (БПД). За цей час понад два мiльйони наших спiвгромадян скористалися цим державним сервiсом. Адвокати системи БПД домоглися понад тисячі виправдувальних вирокiв.

Право на безоплатну правову допомогу — гарантована Конституцiєю України можливiсть для кожного отримати безоплатну первинну правову допомогу, а також можливiсть певної категорiї осiб отримати вторинну правову допомогу у передбачених законом випадках.

Для отримання юридичної консультацiї можна прийти до будь-якого центру чи бюро правової допомоги, зокрема в Одеському регiонi працюють 30 офiсiв з надання безоплатної правової допомоги. Нiякi документи для цього не потрiбнi, але краще принести тi, з якими людина звертається для отримання правової консультацiї.

Якщо потрiбен адвокат чи юрист для представництва iнтересiв у судi, треба звернутися до одного з мiсцевих центрiв або бюро правової допомоги та пiдтвердити свою належнiсть до однiєї з категорiй, якi мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Це особи, якi мають невеликий рiвень доходу, тобто не бiльше двох прожиткових мiнiмумiв (з 1 сiчня — прожитковий мiнiмум для працездатних осiб — 2027 грн. на мiсяць, для осiб, якi втратили працездатнiсть, — 1638 грн.), учасники бойових дiй, внутрiшньо перемiщенi особи, постраждалi вiд домашнього насильства, дiти та iншi соцiально вразливi верстви. З 1 сiчня цього року таке право отримали викривачi корупцiї.

Де розташованi центри та бюро правової допомоги?

Мiсцевi центри та бюро розташованi в усiх обласних центрах та майже всiх районних центрах. Якщо у людини є доступ до iнтернету, то вона може знайти iнформацiю у правничiй вiкiпедiї WikiLegalAid (https://wiki.legalaid.gov.ua). Зараз там розмiщено понад 1,4 тис. правових консультацiй, якi постiйно оновлюються. Вони написанi простою мовою, щоб бути зрозумiлими людям без юридичної освiти.

Також є можливiсть зателефонувати до контакт-центру системи за номером 0 800 213 103. Оператори пiдкажуть, де знаходиться найближчий центр або бюро, що необхiдно для отримання правової допомоги, та нададут юридичну консультацiю загального характеру. До речi, нещодавно оператори прийняли мiльйонний дзвiнок.

Крiм того, дiють мобiльнi та дистанцiйнi точки доступу до БПД. Працiвники системи проводять виїзнi прийоми громадян у вiддiленнях Пенсiйного фонду, соцiального захисту, герiатричних пансiонатах, лiкарнях тощо, надають адресну допомогу тим, хто не може самостiйно дiстатися до центру або бюро правової допомоги.

Нещодавно запрацював оновлений сайт системи (www. legalaid.gov.ua), який є бiльш зручним для користувачiв. Перше, що ви побачите, — хто має право на безоплатну правову допомогу, якi документи потрiбнi для її отримання. На сайтi є форми зворотнього зв’язку, за допомогою яких можна надiслати питання чи повiдомлення загального характеру, повiдомити про затримання, написати скаргу, дати iнформацiю на антикорупцiйну лiнiю.

Крiм того, отримати вiдповiдь на правове запитання можна, написавши повiдомлення на офiцiйних сторiнках центрiв у Facebook.

«Я нiчого не казатиму без свого адвоката». Чи працює це в Українi?

Починаючи з 1 сiчня 2013 року, про всi випадки затримання полiцiя має повiдомляти регiональнi центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вони призначають затриманим адвоката. Адвокат, який спiвпрацює з системою БПД, приїде протягом двох годин.

Також затримана особа або її родичi можуть зателефонувати за номером 0 800 213 103 та повiдомити про затримання. Пiсля перевiрки iнформацiя буде передана до регiонального центру з надання БВПД.

Центри призначають адвокатiв також за рiшенням або ухвалою суду для захисту клiєнтiв у кримiнальних провадженнях.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
05/10/2022
Это звание было присвоено учителю физики Ришельевского лицея, победителю конкурса GlobalTeacherPrizeUkraine 2021 в номинации «Выбор украинцев» за курс видеоуроков школьной физики...
05/10/2022
Вашингтон выделит Киеву новый пакет военной помощи в размере 625 миллионов долларов. Об этом президент США Джо Байден сообщил украинскому Президенту Владимиру Зеленскому...
05/10/2022
Прогноз погоды в Одессе 7—12 октября
05/10/2022
Основні правила пожежної безпеки у осінньо-зимовий період, здавалося б, всім відомі, проте не зайвим буде їх нагадати...
28/09/2022
Состоится она 1 октября на Центральной площади, начало в 10 часов. Все собранные в ходе ярмарки средства будут направлены на поддержку Вооруженных Сил Украины...
Все новостиАрхив номеров
октябрь 2022:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31


© 2004—2022 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029