За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Политика

Тут вони вдома

№37—38 (11277—11278) // 11 мая 2023 г.
Староста Члухувського повіту Поморського воєводства Олександр Гаппа (зліва) та Валерій Осипов

Місто Члухув (Поморське воєводство, Польща) — відносно невеликий, затишний та гарний, зі своїми історичними та цікавими традиціями населений пункт. Під час російської агресії містечко прийняло понад 200 українських жінок з дітьми. Вони приїхали, не знаючи мови, традицій, культури та правил поведінки в чужій країні, з однією лише метою — врятувати свою дитину та вижити. Тут їх чекав дуже теплий прийом. І невдовзі наші співгромадяни стали почуватися в Члухові, як вдома.

Жінок з дітьми розмістили, розселили. Кожна дитина отримала кімнатку із зручностями, ліжком, столом для навчання. Працює їдальня. Все це розміщено на території школи із чудовими навчальними корпусами, класами, сучасною спортивною базою, футбольними полями, баскетбольними майданчиками та басейном. Жінкам надано допомогу у влаштуванні на роботу.

Вся ця організаційна величезна та кропітка робота лягла на плечі старости Члухувського повіту Поморського воєводства Олександра Гаппи, мера міста Річарда Шибайло, мецената, бізнесмена та просто жителя міста Анджея Прусскі і директорки школи Малгожати Гостомчик.

У школах повіту навчається понад 200 українських дітей. У мене є інформація, що багато хто з них навчається сумлінно і ретельно, при цьому освоюючи польську мову і навчаючись польською мовою. Старосту повіту Олександра Гаппу українські мами та дітки знають дуже добре. Він регулярно відвідує школи і контролює побут, навчання, умови проживання українців, не залишає поза увагою кожну дрібницю їхнього життя. Зовсім нещодавно брав особисту участь у дитячому шкільному ярмарку у Національній спортивній школі, а також у загальних міських зборах на центральній площі міста, присвячених солідарності польського народу з українцями, за участі українських мам та українських дітей.

В особистих розмовах з керівництвом повіту, міста, меценатами та бізнесменами говорилося про взаємні творчі, культурні, спортивні та туристичні зв’язки Одеси та Члухува.

Валерій ОСИПОВ. Керівник секретаріату Одеської регіональної організації НСЖУКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
29/11/2023
Президент Украины подписал Закон о государственном бюджете Украины на 2024 год...
29/11/2023
В Министерстве обороны Украины и Вооруженных Силах ввели еще ряд стандартов НАТО. Среди обновленных доктрин станет применяться понятие «воздушных и космических операций».
29/11/2023
Региональная группа европейской сети операторов системы передачи электроэнергии ENTSO-E приняла решение о переводе Украины с временного режима на постоянную синхронизацию.
29/11/2023
Кабинет Министров изменил правила предоставления гарантийных услуг покупателям бытовой техники, мобильных телефонов и других технически сложных бытовых товаров.
Все новостиАрхив номеров
ноябрь 2023:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30


© 2004—2023 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.032