За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

О детях, для детей

Никита Герус: «Що таке для мене мир?»

№49—50 (11393—11394) // 20 июня 2024 г.
Никита Герус: «Що таке для мене мир?»

На XXIV Всеукраїнській виставці-форумі «Українська книга на Одещині» (про цю подію газета розповідала в номері за 13 червня), відбулася презентація книги віршів юного автора Никити Геруса, вихованця мистецької школи № 8 м. Одеси.

Підтримка творчості молодих поетів є одним із основних пріоритетів у рамках програми «Одеса – літературне місто ЮНЕСКО». У літературній скарбниці міста понад триста імен письменників, які народилися в Одесі, тут жили і писали про неї та прославляли її. І сьогодні важливо продовжувати ці традиції та ростити юне покоління літераторів, до яких належить Никита Герус. Його твори звучать на різних майданчиках міста, він брав участь у літературних конкурсах, концертах. І нещодавно удостоївся честі серед найкращих виконавців мистецьких шкіл взяти участь у культурному проєкті «Одеса. U-Next» із виконанням своїх віршів.

Щоб підтримати юного автора, керівництво мистецької школи № 8 (директор – Неля Фоміцька) ініціювало видання його книги «Що таке для мене мир?». Книжку видано у рамках нового культурного проєкту «Одеса. U-Next» департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, ініційованого його директором Іваном Ліптугою.

Ця книга відкриває серію видань творів талановитих дітей Одеси. Никита Герус пише вірші з п’яти років, займається у літературній студії у Всесвітньому клубі одеситів, членом якого є з 2023 року. Учасник та переможець літературних конкурсів «Срібне слово», «Море талантів», обласного етапу олімпіади з української мови, а також поетичного конкурсу «Нова Одіссея».

Никита вчиться грати на скрипці та бере участь у театральній студії «Скерцино» мистецької школи № 8 м. Одеси. Він поєднує у своїй творчості літературу, музику та театр, роблячи успіхи у кожному напрямі.

Книга юного Никити Геруса запрошує у різнобарвний світ дитячої фантазії, мрій та відображення реальних воєнних днів. Автор розповідає про те, що відбувається навколо нього, присвячує вірші мамі, Одесі, Україні, пише про весну, радість дитинства та горе війни. І висловлює загальні настрої всіх українських дітлахів — мрію про мир.

Інна ІЩУК. Керівник секції дитячої літератури Одеської організації НСПУКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
10/07/2024
Проведено випробування багатосекційного вагона «Татра» на маршруті №1к — від вулиці Паустовського до Пересипського моста. Як зазначив одеський міський голова Геннадій Труханов, наразі місто має два вагони «Татра», які придбані за кредитною програмою з Європейським інвестбанком. До кінця липня планується отримання ще 6 таких трамваїв...
10/07/2024
Во вторник в Вашингтоне стартовал юбилейный саммит НАТО, который завершится сегодня, 11 июля. Повестка дня включает много вопросов, которые касаются Украины...
10/07/2024
Одеський археологічний музей відкрив двері вперше з початку повномасштабного вторгнення...
10/07/2024
Прогноз погоды в Одессе 12—17 июля
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.062