За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экономика и финансы

Українське вино потребує уваги та підтримки

№43—44 (11387—11388) // 30 мая 2024 г.
Українське вино потребує уваги та підтримки

Днями Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики провів у Центрі культури вина SHABO виїзний «круглий стіл» на тему: «Актуальні питання законодавчого врегулювання виноградарства і виноробства в Україні в процесі євроінтеграції».

В ході виступів було зазначено, що у зв’язку із здобуттям статусу країни — кандидата у члени ЄС Україна стоїть на порозі як нових викликів, так і нових можливостей. І це цілком стосується виноградарської та виноробної галузей. На шляху євроінтеграції галузь зіткнулася із проблемами, які уповільнюють експорт виноробної продукції на світові ринки збуту, а саме:

— Україна не має реєстру виробників винограду та вина та кадастру виноградників;

— відсутні офіційні дані та статистика щодо кількості або розміру аграрних чи фермерських підприємств і домогосподарств, що виробляють виноград.

Зазначене унеможливлює здійснення простежуваності від виноградної лози до пляшки вина на полиці магазину, на що також вказала Єврокомісія в своєму останньому аналітичному звіті.

Крім того, учасники «круглого столу» звернули увагу на скорочення обсягів виробництва садивного матеріалу винограду; складнощі з отриманням в довгострокову оренду земельних ділянок; низькі закупівельні ціни на виноград технічних сортів, а також на те, що частина площ виноградників опинилась в окупації.

Голова парламентського комітету Олександр Гайду зауважив, що в галузі також існують проблеми превалювання імпортної виноробної продукції над вітчизняною на українському ринку вин; невиправдано низьких мінімальних роздрібних цін на вина та нерегульоване використання географічних зазначень на українському споживчому ринку. Особливо негативно позначається відсутність системного контролю за якістю та безпекою виноробної продукції на культурі споживання вин.

Також голова Комітету звернув увагу учасників «круглого столу» на плідну роботу над проєктом закону про виноград та продукти виноградарства, реєстр. № 9139. Адже за час підготовки цього законопроєкту до другого читання щодо подальшої долі українського вина, в Європейському союзі вступив в силу новий Регламент 2024/1143 від 11 квітня 2024 року про географічні зазначення для вина, спиртних напоїв і сільськогосподарської продукції, а також гарантованих традиційних особливостей, що вносить зміни до трьох актів ЄС (№ 1308/2013, (ЄС) 2019/787 та (ЄС) 2019/1753) та скасовує один Регламенту № 1151/2012.

— Тому готуємо Комітетом відповідні зміни у проєкт Закону про виноград та продукти виноградарства № 9139, щоб він відповідав європейському законодавству, — підкреслив народний депутат України від Одещини, заступник голови парламентського комітету Степан Чернявський.

Також учасники виїзного «круглого столу» мали можливість оглянути виноградники та виробничі потужності виноградарсько-виноробного підприємства SHABO, де на площі понад 1200 га вирощується близько 4 млн. елітної виноградної лози та понад 20 сортів винограду.

Парламентський комітет подякував усім учасникам заходу за участь у «круглому столі», конструктивне обговорення проблемних питань і висловлені пропозиції щодо шляхів їх врегулювання, які сприятимуть якнайшвидшому розгляду проєкту про вино.

У комітетських слуханнях взяли участь голова комітету Олександр Гайду, заступники голови Комітету Степан Чернявський та Павло Халімон, голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського союзу (acquis ЄС), виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції Марина Нікітіна, голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Чорноморов, голова підкомітету з питань розвитку базових галузей в агропромисловому комплексі Маргарита Шол, народні депутати України — члени Комітету Тетяна Грищенко, Микола Кириченко, Богдан Торохтій, керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець, виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації Дмитро Радулов, перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський, співзасновник ТОВ ПТК «Шабо» Важа Іукурідзе, директор ТОВ ПТК «Шабо» Юрій Шелехов, директор Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова» НААН України Ірина Ковальова, ректор Одеського національного технологічного університету Лариса Іванченкова.

Олег СТАНІСЛАВОВКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
10/07/2024
Проведено випробування багатосекційного вагона «Татра» на маршруті №1к — від вулиці Паустовського до Пересипського моста. Як зазначив одеський міський голова Геннадій Труханов, наразі місто має два вагони «Татра», які придбані за кредитною програмою з Європейським інвестбанком. До кінця липня планується отримання ще 6 таких трамваїв...
10/07/2024
Во вторник в Вашингтоне стартовал юбилейный саммит НАТО, который завершится сегодня, 11 июля. Повестка дня включает много вопросов, которые касаются Украины...
10/07/2024
Одеський археологічний музей відкрив двері вперше з початку повномасштабного вторгнення...
10/07/2024
Прогноз погоды в Одессе 12—17 июля
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.067